Super sladká kolumbijská gesha! Exploze květinových a tropických chutí – představte si vůni plnou jasmínu se šťávou ze zralých mandarinek a papáji.
V roce 2009, ve svých 25 letech, se Alexander Hernandez rozhodl vstoupit na trh se speciálními odrůdami a vsadil vše na to, že 80 % své 10hektarové farmy osází geshou z Panamy. Zbytek tvoří caturra a experimentuje s nově objevenou odrůdou zvanou bourbon aji. V minulých letech experimentoval s mnoha způsoby zpracování po sklizni a nyní svůj proces standardizoval na dvě aerobní fermentace: dva dny pro třešně, dva dny pro očistěnou kávu. Tímto způsobem se mu daří každoročně produkovat tuny květinové, ovocné a promyté kávy gesha.
Na produkci kávy se podílí celá rodina. Jedna z jeho dcer je již dva roky profesionální ochutnávačkou kávy, druhá se právě přihlásila do ročního kurzu o zelené kávě a pražení na národním kávovém institutu SENA a syn je přihlášen na anglickou akademii, aby se naučil jazyk. Jeho žena kromě toho, že pomáhá s procesem po sklizni, neúnavně pečuje o dělníky, jejichž počet v době plné sklizně dosahuje 50. Alexander je hlavním zaměstnavatelem ve své vesnici Monte Bonito.
Při zpracovávání promytou metodou třešně projdou takzvanou loupačkou, kde při obrovské rychlosti narážejí do kovových disků s výběžky nebo hroty, a tím je z nich odstraněna slupka i dužina. Po tomto kroku nám zůstane zelené zrnko, na kterém ale ještě zbytky dužiny (cukru) zůstaly. Aby se daly tyto pozůstatky po dužině odstranit jednodušeji, tak se zrna nechají po několik, často i desítek, hodin, fermentovat v tancích. Po fermentaci je dužina oddělena od zrníčka a půjde snáze dolů. Tady se dostáváme ke kroku, kvůli kterému tuto metodu nazýváme právě promytá. Káva se z tanků přesune do přemývacího kanálu, kde se omývají zrnka s vodou a odstraňují se z nich poslední zbytky cukrů - dužiny.