Výběrová káva Kolumbie CARLOS MUÑOS z české pražírny Industra Coffee je charakteristická tóny broskvového ledového čaje a višní.
Když se nám poštěstilo ochutnat tento pink bourbon, nemohli jsme si tuhle limitku pro její šťavnatou ovocnou chuť někde mezi broskvovou Etiopií z Yirgacheffe a rybízovou Keňou nechat ujít! Ochutnejte, než bude fuč!
Farma se nachází v nadmořské výšce 1750 metrů a skládá se ze 2000 až 3000 kávovníků. Sběr probíhá ručně, po sběru se zrna znovu třídí od nezralých, přezrálých nebo nedozrálých či jinak poškozených a také od listí a jiného cizího materiálu. Kávové třešně se rychle promyjí vodou tak, aby nenasákly příliš mnoho tekutiny.
Proces zpracování: promytý s první fermentací ještě v celých třešních po dobu 30 h v uzavřených pytlích. Odslupkování probíhá bez přidání vody a poté následuje další fermentace po dobu 36 h opět nasucho a v uzavřených pytlích. Poté se káva promývá.
Sušení: elaborovaný proces třífázového sušení. První dvě fáze probíhají přímo na farmě, kdy se káva po dobu několika prvních dní předsušuje pod stálým dohledem a častým obracením a následně poslední fáze je dosušení kávy přímo v Pitalitu na afrických postelích. Káva se ještě na dva měsíce uchovává, aby se stabilizoval její profil.
Při zpracovávání promytou metodou třešně projdou takzvanou loupačkou, kde při obrovské rychlosti narážejí do kovových disků s výběžky nebo hroty, a tím je z nich odstraněna slupka i dužina. Po tomto kroku nám zůstane zelené zrnko, na kterém ale ještě zbytky dužiny (cukru) zůstaly. Aby se daly tyto pozůstatky po dužině odstranit jednodušeji, tak se zrna nechají po několik, často i desítek, hodin, fermentovat v tancích. Po fermentaci je dužina oddělena od zrníčka a půjde snáze dolů. Tady se dostáváme ke kroku, kvůli kterému tuto metodu nazýváme právě promytá. Káva se z tanků přesune do přemývacího kanálu, kde se omývají zrnka s vodou a odstraňují se z nich poslední zbytky cukrů - dužiny.
- Nadmořská výška: 1.750 m.n.m.